Turnus w Rogowie rozpoczął się 16 lipca i potrwa do czwartku 27 lipca. Wyjazdy pomagają zapomnieć choć na chwilę o codziennych problemach, leczeniu.
Onkowojownicy nabierają sił w Rogowie
Chore dzieci przebywają tu ze swoimi rodzinami. Można powiedzieć, że wszyscy "ładują tu baterie" w otoczeniu szczególnego mikroklimatu.
– Turnusy od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem i są bardzo ważną częścią działalności Fundacji. Już w ciągu kilku dni dostrzegamy wyraźną poprawę samopoczucia dzieci, która utrzymuje się długo po powrocie. Nad uczestnikami czuwają profesjonalna kadra pedagogiczna oraz opieka medyczna, a zakwalifikowani do wyjazdu podopieczni, leczeni w klinikach w całej Polsce, pozostają w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym. Stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków poza szpitalem jest dla nas kluczowe – zaznaza Dominika Śliwińska, dyrektor Fundacji „Krwinka”.
Podczas lipcowego turnusu dzieci odwiedzili znani polscy aktorzy: Julia Kamińska, Magdalena Czerwińska i Piotr Głowacki. Dotarli oni do małych pacjentów z inicjatywy firmy Sans Souci Konferencje wraz ze Stowarzyszeniem Przegoń Raka Dla Dzieciaka, finansującym tegoroczny wakacyjny wyjazd.
Aktorzy przeczytali dzieciom książkę „Wyspę Skarbów”, wprowadzając odważnych onkobohaterów do tajemniczego świata odkrywców. Wzięli także udział w przygotowaniach do gry terenowej, której celem było poszukiwanie skarbu.
– Dla mnie jest to wielkie wyróżnienie, że mogę odwiedzić dzieci podczas turnusu, spędzić z nimi czas na wspólnej zabawie i ciepłych rozmowach. Cieszę się, że mogę dać im choć trochę radości i nadziei. Jestem przeszczęśliwa, bo nie spodziewałam się tak ciepłego i entuzjastycznego przyjęcia z ich strony. Dostałam od nich moc serdeczności i pozytywnych emocji, które zabieram ze sobą. Serdecznie gratuluję Fundacji „Krwinka” inicjatywy stworzenia turnusu, bo widzę, że dzieci są tutaj szczęśliwe, a to jest najważniejsze – podkreśla aktorka Julia Kamińska.
18. turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy odbywa się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji Stowarzyszenia Przegoń Raka Dla Dzieciaka, które w ramach ekstremalnego biegu (1000 km w ciągu 6 dni) pozyskało ponad 100 000 zł na jego realizację.
– Zorganizowany turnus daje dzieciom odskocznię od szpitalnych murów. Podczas wyjazdu są one razem z rodzicami i rodzeństwem, z którymi nie mogą być na co dzień z powodu wielomiesięcznego trudnego pobytu w szpitalu. W Rogowie bawią się i uczestniczą w atrakcjach, których Fundacja „Krwinka” zapewnia im ogrom. Właśnie tak powinno wyglądać dzieciństwo – mówi Małgorzata Hawel ze Stowarzyszenia Przegoń raka dla dzieciaka.
Akcję biegowo wspierał nauczyciel z Łodzi - Marcin Józefaciuk. Nie mogło go więc zabraknąć w Rogowie.
Napisz komentarz
Komentarze