15 sierpnia obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ponadto obchodzone jest święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która trwała od 13 do 25 sierpnia. W Cudzie nad Wisłą udział brali również łodzianie. W poniedziałek 14 sierpnia przedstawiciele miasta zapalą znicze na ich grobach znajdujących się na Starym Cmentarzu.
Długi weekend. Sprawdź, czego nie załatwisz w poniedziałek w Łodzi
W tym roku dzięki temu, że święto przypada we wtorek, biorąc zaledwie jeden dzień wolnego, niektórzy mogą się cieszyć nie z dwu, ale czterodniowego weekendu.
Jeżeli w związku z tym postanowiliście udać się na większe zakupy, obawiając się, że w tym czasie, może wam czegoś zabraknąć, to uspokajamy - sklepy, w tym centra handlowe, będą normalnie otwarte zarówno w sobotę, jak i w poniedziałek. Świeżego pieczywa nie kupimy w niedzielę oraz we wtorek, choć inną spożywkę dostaniemy w punktach czynnych nawet w święta, czyli tam, gdzie za ladą staną sami właściciele.
Jeżeli w planach macie załatwienie spraw urzędowych to warto wcześniej sprawdzić, w jakich godzinach będzie czynna dana placówka. Niektóre mogę mieć skrócone godziny pracy, inne mogą być po prostu nieczynne.
W tradycyjnych, poniedziałkowych godzinach, czynny będzie łódzki magistrat. Natomiast krócej czynny będzie ZUS. Klienci będą obsługiwani w placówkach oraz w Centrum Obsługi Telefonicznej do godz. 15:00. - Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie zachęcamy do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Za pośrednictwem PUE ZUS możemy załatwiać sprawy w Zakładzie bez konieczności wychodzenia z domu, o dowolnej porze, przez 7 dni w tygodniu - informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.
Czytaj również: Gdzie do lekarza w długi weekend? Te informacje warto mieć zawsze pod ręką
ZUS: Nie chcesz stać w kolejce? Umów wizytę na konkretny dzień i godzinę
Osoby, które wolą swoje sprawy załatwiać stacjonarnie, powinny skorzystać z możliwości zarezerwowania sobie wizyty na konkretny dzień i godzinę.
Aby zarezerwować wizytę elektronicznie, wystarczy zalogować się na swój profil PUE ZUS i wybrać opcje [Wizyty][Rezerwacja wizyty]. Następnie wybieramy jednostkę ZUS, w której chcemy zarezerwować wizytę i temat sprawy, który nas interesuje. To mogą być: Emerytury i renty, Firmy i pracujący, Świadczenia dla rodzin (np. 500+), Zasiłki i świadczenia rehabilitacyjne, Obsługa osób niesłyszących, czy Profil PUE i profil zaufany. Po wybraniu sprawy, jaką chcemy załatwić, wyświetli się kalendarz z bieżącym tygodniem i dostępne terminy rezerwacji wizyt. Pierwszą wizytę można zaplanować już na ósmą rano, ostatnią na godzinę 14.40, a w poniedziałki nawet na godzinę 16.40. Pamiętajmy, że w każdej chwili można odwołać umówioną wizytę. Wystarczy na PUE ZUS w zakładce [Wizyty] wybrać opcje [Przegląd i anulowanie rezerwacji]
-wyjaśnia.
Osoby, które nie mają jeszcze konta na PUE ZUS taką wizytę mogą zarezerwować telefonicznie. Żeby umówić wizytę w I Oddziale ZUS w Łodzi lub w jednej z podlegających mu placówek (w Brzezinach, Łęczycy, Łowiczu, Zgierzu, Kutnie i na Bałutach w Łodzi) należy zadzwonić pod numer 42 638 21 61. Rezerwacja wizyt w placówkach II Oddziału ZUS w Łodzi i podlegających mu jednostkach (w Łodzi przy ul. Łęczyckiej, w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Sieradzu, Wieluniu, Wieruszowie, Pajęcznie, Poddębicach) odbywa się pod numerem 43 824 73 20. Rezerwacja wizyt w Oddziale ZUS w Tomaszowie Mazowieckim i podległych mu
placówkach (w Skierniewicach, Opocznie, Radomsku, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej) może być dokonana pod numerem telefonu 446 468 513.
Podczas rezerwacji wizyty trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy wskazać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS oraz podać dzień i godzinę wizyty. Na podany przez klienta numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Numer rezerwacji wizyty należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS.
Planujesz w długi weekend nadrobić zaległości czytelnicze? Odwiedź bibliotekę wcześniej
Osoby, które zamierzają wolny czas spędzić z książką w ręku, powinny bibliotekę odwiedzić przed weekendem, ponieważ w poniedziałek zamkniętych będzie większość placówek. Zamknięte drzwi zastaniecie w:
- Filii nr 2, ul. Łagiewnicka
- Filii nr 3, ul. Osiedlowa
- Filii nr 4, ul. Franciszkańska
- Filii nr 6, ul. Marynarska
- Filii nr 8, ul. Radlińskiej
- Filii nr 9, ul. Chryzantem
- Filii nr 12, ul. Zachodnia
- Filii nr 13, ul. Rojna
- Filii nr 16, ul. Motylowa
- Filii nr 20, ul. Turoszowska
- Filii nr 21, ul. Długosza
- Filii nr 26, ul. Kostki Napierskiego
- Filii nr 33, ul. Ossowskiego
- Filii nr 35, ul. Wróblewskiego
- Filii nr 37, ul. Sienkiewicza
- Filii nr 38, ul. Rewolucji
- Filii nr 47, ul. Brzeźna
- Filii nr 49, ul. Narutowicza (Otwarta)
- Filii nr 53, ul. Jurczyńskiego
- Filii nr 59, ul. Skalna
- Filii nr 64, ul. Zaolzianska
- Filii nr 65, ul. Przybyszewskiego
- Filii nr 66, ul. Natalii
- Filii nr 70, ul. Łączna
- Filii nr 71, ul. Cieszkowskiego
- Filii 74, ul. Dąbrowskiego
- Mediatece MeMo.
Napisz komentarz
Komentarze