To jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji kolejowych na mapie Łodzi.
Jaka jest trasa drążenie tunelu kolejowego pod Łodzią?
Pozwoli nie tylko skrócić czas przejazdu z Widzewa na Żabieniec, ale także połączy dworzec Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska. Na razie jednak budowa przysparza sporo utrudnień, nie tylko w poruszaniu po mieście (zamknięte skrzyżowanie Kościuszki z Zieloną), ale głównie mieszkańcom budynków na trasie drążenia.
Wielu mieszkańców musiało opuścić swoje dobytki i przenieść się do hoteli. Wśród znaleźli się także mieszkańcy Legionów 55 i 57. Wszystkim udało się już pomyślnie wrócić do domów.
Adresy kamienic, pod którymi przejdzie tarcza TBM "Katarzyna"
Które lokalizacje z koniecznym wysiedleniem mieszkańców znalazły się na trasie drążenia TBM „Katarzyna”?
- Na odcinku tunelu od ul. Legionów do przystanku Łódź Śródmieście tymczasowa zmiana miejsca zamieszkania obejmie lokatorów z budynków ul. Próchnika 44, 45, 46, ul. 1 Maja 14, 19, 21, 23, ul. Więckowskiego 36, 38, ul. Gdańskiej 40, 42, 44, 45, ul. Wólczańskiej 15, 17, 19, 21, 23
- mówi Rafał Wilgusiak, zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Spółka zaznacza, że wykonawca prac zdaje sobie sprawę z utrudnień dla mieszkańców i prosi o wyrozumiałość.
- Wykonawca jest świadomy skali utrudnień dla mieszkańców i dąży do tego, aby były one jak najmniejsze i możliwie najkrótsze. Prosimy mieszkańców - szczególnie użytkowników terenu objętego inwestycją - o wyrozumiałość. Wykonawca podczas spotkań z mieszkańcami stara się wyjaśniać okoliczności i zakres prac
- dodaje Wilgusiak.
Ostatnim ogłoszonym terminem zakończenia prac przy budowie tunelu kolejowego pod Łodzią był czerwiec 2026. Pierwsze pociągi miałby pojechać nowym tunelem pół roku później – w grudniu 2026.
Napisz komentarz
Komentarze