Do ogłoszenia decyzji o przekazaniu dodatkowych środków pieniężnych na budowę CPK doszło we wtorek 26 listopada.
Co dalej z CPK?
Tuż przed posiedzeniem rządu premier Donald Tusk ogłosił, że Centralny Port Komunikacyjny otrzyma wsparcie w kwocie 3,5 mld złotych.
- Chcę państwa poinformować, ponieważ to jest moja decyzja jako szefa rządu, ale chcę, żebyście państwo o tym wiedzieli to są decyzje charakterze finansowym i one także powinny przynajmniej w jakiejś części rozwiać rozmaitego typu wątpliwości czy dezinformacje dotyczące przyszłości Centralnego Portu Komunikacyjnego
- mówi Donald Tusk, premier.
I dodaje:
- Podjąłem decyzję o przekazaniu 3,5 miliarda złotych - to są papiery skarbowe i pieniądze, które dofinansują spółkę. Będzie to związane z pracami projektowymi dla terminala dworca kolejowego i węzła przesiadkowego, transportu publicznego stref Airside i Landside oraz sieci przyłączy i prace przygotowawcze dla budowy portu lotniczego CPK.
Centralny Port Komunikacyjny. Na jego realizację 3,5 miliarda złotych więcej
Premier zaznaczył, że decyzja o przekazaniu nowych środków na budowę portów w ramach CPK to dowód na to, że projekt przez cały czas jest w fazie realizacji.
- Mówię o tym, ponieważ ciągle jest bardzo dużo zamieszania w przestrzeni publicznej i to jest zamieszanie, które bardzo często wytwarzają ci, którzy dużo mówili o CPK, ale nic nie zrobili i chciałbym to jeszcze raz podkreślić. My być może jesteśmy mniej sprawni w propagandzie tego projektu, natomiast ludzie odpowiedzialni za ten projekt podejmują po prostu pracę, a ja zapewniam tą decyzją kolejne finansowanie tego przedsięwzięcia
Jedną z zapowiedzi na kolejne działania rządu będzie również przekazanie LOT-u i Polskiej Grupy Lotniczej do Ministerstwa Infrastruktury. Podobnie, jak od 1 lipca do MI podlega projekt Centralny Port Komunikacyjny. Ma to pomóc w sprawniejszym zarządzaniu całym projektem. Jedną z ostatnią informacji ws. CPK są wizualizacje nowego dworca kolejowego, który ma powstać w Brzezinach.
Napisz komentarz
Komentarze